Ordynator - dr. n. med. Wojciech Dudek

Położna Oddziałowa - mgr Mirosława Komenda

Struktura organizacyjna oddziału: Ginekologia ,Patologia ciąży, Położnictwo - Blok Porodowy

Wysoko wyspecjalizowany zespół lekarski wykonuje na Bloku Operacyjnym zabiegi laparoskopowe, operacje brzuszne i plastyczne przy zastosowaniu nowoczesnych technik. W oddziale leczone i monitorowane są również kobiety z zagrażającym poronieniem, porodem przedwczesnym oraz z powodu innych schorzeń występujących w ciąży, stanowiących zagrożenie dla prawidłowego rozwoju dziecka, a także mogącym stanowić niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia matki.

Szkoła Rodzenia - mając na uwadze jak najlepsze przygotowanie kobiet do porodu szpital uruchomił Szkołę Rodzenia prowadzoną przez położne profesjonalnie przygotowane do prowadzenia zajęć, zajęcia odbywają się w grupach środa godz.18.00

W obrębie Bloku Porodowego znajduje się 5 łóżek porodowych w tym jedna sala przeznaczona do porodów w otoczeniu rodziny. Zapewniamy opiekę życzliwych, wyrozumiałych i służących pomocą lekarzy i położnych. Posiadamy nowoczesną aparaturę do monitorowania przebiegu porodu zapewniając bezpieczeństwo pacjentkom i ich dzieciom, prowadzenie porodów w znieczuleniu pod opieką anestezjologa pozwala rodzić świadomie nie odczuwając bólu.

Ostatnim odcinkiem oddziału jest położnictwo, gdzie położnice są otoczone fachową opieką lekarzy i położnych udzielających rad i wskazówek na temat karmienia i pielęgnacji noworodka.